top of page

KAS ĪSTI IR PUTU SILTINĀŠANA?

logo-psd-robezas.png
kas ir siltināšana
īpašības
priekšrocības un ieguvumi
atvērto un slēgto poru putas
putu veidi
BUJ
IMG_20150616_181312.jpg

PUTU SILTINĀŠANA

Poliuretāna putas ir viens no efektīvākajiem mūsdienu izolācijas materiāliem – ātri ieklājams, izturīgs un ilgmūžīgs, nodrošina hermētisku vienlaidu siltinājumu bez šuvēm, plaisām un tukšumiem uz jebkuras virsmas. Izsmidzinātas noteiktā biezumā putas kļūst arī par skaņas, tvaika un ūdens izolatoru, kas kalpo līdz 50 gadiem.

Poliuretāns ir materiāls, kas sastopams mums visapkārt – mājsaimniecības precēs, apģērbā, automobiļos, sporta inventārā u.c. Poliuretāna putas plaši izmanto modernajā būvniecībā daudzviet pasaulē (ASV, Kanādā, Āzijā, Skandināvijā, Lielbritānijā u.c.), jo, pareizi iestrādājot, šis siltumizolācijas materiāls ļauj panākt augstu ēku energoefektivitāti un ievērojami samazināt apkures izmaksas. Putu siltināšanas pielietojums ir ļoti plašs – no pamatiem līdz jumtiem kā nelielās privātmājās un saimniecības ēkās, tā industriālos angāros.

Poliuretāna putas veidojas divu polimēra grupas vielu – izocianāta un poliola – savienojuma rezultātā. Šīs divas komponentes tiek izsmidzinātas ar speciālu augstspiediena iekārtu, veidojot vienota slāņa izolācijas materiālu, kas nodrošina lielisku saķeri gandrīz ar jebkuru, arī nelīdzenu virsmu un būvniecības materiālu. Putu sastāvā nav ķīmisku šķīdinātāju, kā arī kaitīgu plastifikatoru, tām nepiemīt smarža. Putas ir ātri uzklājamas un sacietē jau 3 – 20 sekunžu laikā. Ražotāja garantija putu ilgstspējībai 25 gadi.

IMG_20150616_181233.jpg

PUTU SILTINĀŠANAS ĪPAŠĪBAS

Kopumā poliuretāna siltināšanai raksturīga zema siltumvadītspēja, kas aukstā ziemā palīdz saglabāt siltumu ēkas iekšpusē, bet karstā vasarā – vēsumu. Ar poliuretāna putām iespējams nodrošināt augstus energoefektivitātes rādītājus kā jaunbūvēs, tā vecās un laika pārbaudi izturējušās ēkās. Jāņem vērā, ka ventilācijas sistēma mājoklī uzlabos gaisa kvalitāti un sekmēs telpās veselīgu mikroklimatu, uzlabojot iemītnieku pašsajūtu un komfortu.

Poliuretāna siltināšana ļauj viegli panākt konstantu temperatūru telpās, tai skaitā pagrabos, sakņu glabātavās un cehos. Putas ir neaizstājams risinājums nelīdzenām un grubuļainām virsmām, kā arī nestandarta (pusapaļām, šķautņainām, ribotām) konstrukcijām, jo nodrošina lielisku saķeri ar dažādām pamatnēm, bez salaiduma vietām aizpildot visas spraugas un tukšumus.

Nav mazsvarīgi, ka, pateicoties poliuretāna putu zemajam siltumvadītspējas koeficientam, telpā iespējams taupīt vietu, jo putu izolācijas biezums var būt daudzkārt mazāks nekā citiem siltinājuma materiāliem. Piemēram, 50 mm putu aizvieto 150 mm minerālvates.

Putas2.jpg

PUTU SILTINĀŠANAS PRIEKŠROCĪBAS UN IEGUVUMI

Viena no svarīgākajām putu siltināšanas priekšrocībām – ar tām iespējams veikli izveidot viengabalainu un ļoti izturīgu, bezšuvju pārklājumu citiem materiāliem nesasniedzamās vietās, piemēram, smalkās konstrukcijās, ēku stūros, izvirzījumos ēkas sienās vai griestos u.c.  

Nereti problemātiskas situācijas veidojas ar vienstāvu un daudzstāvu renovējamām ēkām, kuru pamati ir sliktā stāvoklī, jo nekad nav tikusi veikta to hidroizolācija, sienas ir šķības un fasādes – nelīdzenas. Savukārt bēniņu siltinājums laika gaitā ir deformējies un gluži vienkārši sarucis, tāpēc jau sen vairs nepilda sev uzticēto funkciju. Šādās ēkās nereti ir mitrs, lieli siltuma zudumi un augsti komunālie maksājumi. Lai to novērstu, putu siltināšana ir piemērots risinājums.

Profesionāli ieklātai poliuretāna putu siltināšanai ir daudz priekšrocību:

  • Vienlaidu siltumizolācija bez šuvēm, plaisām, spraugām un tukšumiem

  • Zema siltumvadītspēja

  • Lieliska saķere ar dažādu formu virsmām un pamatnēm

  • Augstvērtīgas izolējošās īpašības pie minimāla materiāla biezuma

  • Teicama siltumizolācija grūti sasniedzamās vietās

  • Palielina ēkas konstrukciju izturību un ekspluatācijas ilgumu

  • Jebkāds materiāla uzklāšanas biezums

  • Ātra siltumizolācijas ierīkošana (pēc izsmidzināšanas sacietē līdz 3 – 20 sekundēs)

  • Elastīgs materiāls

  • Laika gaitā nemaina savas unikālās īpašības un nedeformējas

  • Materiāls, kas saglabā siltuma inerci (ziemā telpās ir silts, vasarā – patīkami vēss)

  • Ekspluatācijas temperatūra no -800C līdz +980C

  • Nebojā sēnīte vai puve

  • Neapdraud grauzēju un parazītu radītie bojājumi

  • Noteiktā biezumā kļūst arī par skaņas, tvaika un ūdens izolatoru

  • Ērta transportēšana – visa tehnika un nepieciešamie materiāli objektā tiek nogādāti ar busiņu

  • Ļauj taupīt vietu, jo, salīdzinot ar citiem materiāliem, putu slānis var būt daudzkārt mazāks, lai panāktu līdzīgu siltumizolācijas efektu

  • Videi un cilvēka veselībai drošs

  • Ilgmūžīgs risinājums – kalpo līdz 50 gadiem

atvertas_poras.jpg

ATVĒRTO UN SLĒGTO PORU PUTAS

Izšķir divus poliuretāna putu veidus – atvērto un slēgto poru. Galvenā atšķirība ir to blīvumā un siltuma vadītspējā, kas ļauj putas izmantot dažādās konstrukcijās gan ēku iekšpusē, gan ārpusē atkarībā no objekta un vēlamā rezultāta.

  • ATVĒRTO PORU PUTU IZMANTOŠANAS IEGUVUMI

Atvērto poru poliuretāna putas “elpo” tāpat kā daudzi citi siltinājuma materiāli, tās ir maza blīvuma, salīdzinoši mīkstas un vairāk paplašinās, viegli absorbē mitrumu, tāpēc jānosedz ar tvaika izolācijas materiālu. Atvērto poru putas izmanto iekštelpu siltināšanai, piemēram, karkasu izolēšanai siena un jumtu konstrukcijās, kā arī ēkas ārpusē.

  • AIZVĒRTO PORU PUTU IZMANTOŠANAS IEGUVUMI

Slēgto poru poliuretāna putu blīvums ir ļoti augsts, tās ir cietas un poru struktūra – kompakta. Šīm putām ir zems siltumvadītspējas koeficients (0,027 W/mK), tās neabsorbē mitrumu, nodrošina lielisku hermētiskumu un augstu mehānisko noturību, palielinot arī sienu un jumta konstrukciju izturību. Siltināšana ar slēgto poru putām vienlaicīgi nodrošina arī hidroizolāciju, tāpēc ir lielisks materiāls, piemēram, ēku pamatu, jumtu, kā arī sarežģītu konstrukciju un savienojumu izolācijai no ārpuses.

Slēgto poru putu radītā siltumizolācija ir divreiz lielāka nekā atvērto poru siltinājumam. Tas nozīmē, ka nepieciešams divreiz mazāks slēgto poru putu slānis, lai sasniegtu to pašu siltuma vadītspēju, ko ar atvērtajām putām, un attiecīgi aizņems mazāk vietas.

IMG_5571.JPG

PUTU SILTINĀŠANAS IZMANTOŠANAS PIELIETOJUMA VEIDI

Putu siltināšanas pielietojums ir ļoti plašs. Ar tām teicami iespējams nosiltināt ēku pamatus, pagrabus, fasādes, iekštelpas, grīdas, griestus un starpsienas, kā arī bēniņus, mansardus, balkonus un jumtus. Izsmidzinātas noteiktā biezumā putas kļūst arī par skaņas, tvaika un ūdens izolatoru, kas kalpo līdz pat 50 gadiem.

Pateicoties poliuretāna putu fizikālajām īpašībām, mūsu profesionāļi ar modernākajām tehnoloģijām ātri un efektīvi veiks siltumizolāciju jebkāda veida, izmēra un apjoma ēkām – privātmājām, lauku saimniecībām, noliktavām, dārzeņu glabātavām, guļbūvēm, moduļu un konteineru mājām, biroju telpām, ražošanas cehiem un angāriem, daudzdzīvokļu mājām u.c.

Daudziem Latvijā ir īpašumi laukos ar senām koka un citu būvmateriālu veidotām ēkām, tomēr bieži tās nav piemērotas komfortablai dzīvošanai ne vasarā, ne ziemā. Ar poliuretāna putām iespējams labi nosiltināt arī šādas ēkas. Koka mājas pamatu siltināšanā no ārpuses jāizmanto slēgto poru putas, kas vienlaikus nodrošinās arī labu hidroizolāciju, savukārt sienās un citās konstrukcijās jāiestrādā “elpojošās” atvērto poru putas, lai nodrošinātu ēkas specifikai atbilstošu siltinājumu.

Putas4.jpg

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI​ (BUJ)

  • Vai ar putām siltināta ēka nenopūs?

Nē, ja putu izsmidzināšana tiks veikta tehnoloģiski pareizi, kvalitatīvi un profesionāli.

Ir divu veidu poliuretāna putas – atvērto poru un slēgto poru. Galvenā atšķirība ir tā, ka atvērto poru poliuretāna putas “elpo” tāpat kā daudzi citi siltinājuma materiāli, tās ir maza blīvuma un vairāk paplašinās. Slēgto poru poliuretāna putu blīvums ir ļoti augsts un poru struktūra – kompakta, to radītā siltumizolācija ir divreiz lielāka nekā atvērto poru siltinājumam. Slēgto poru putām ir zems siltumvadītspējas koeficients (0,027 W/mK), tās neabsorbē mitrumu, nodrošina lielisku hermētiskumu un augstu mehānisko noturību, palielinot arī sienu un jumta konstrukciju izturību. Piemēram, koka ēku nekādā gadījumā nevajag siltināt ar slēgto poru putām, bet “elpojošās” atvērto poru putas būs piemērots risinājums.

 

  • Vai poliuretāna putām ir smaka?

Kvalitatīvām, premium jeb augstākās klases poliuretāna putām, kas izsmidzinātas profesionāli, nav pilnīgi nekādas smakas.

Savukārt nekvalitatīvs, salīdzinoši lētu putu maisījums, kura sastāvdaļas ir sajauktas nepareizi vai ieklātas neprofesionāli (piemēram, ātri izsmidzinātas biezā slānī, tā neļaujot līdz galam notikt materiāla ķīmiskajai reakcijai), var radīt nelāgu smaku, kas “iekonservējas” ēkā mēnešiem ilgi.

 

  • Cik daudz vietas pagalmā aizņem putu siltināšanas tehnika?

Visa poliuretāna putu izsmidzināšanai nepieciešamā tehnika objektā tiek nogādāta ar busiņu (2,4 m plats un 3,2 m augsts), kam nepieciešams piekļūt vismaz 10 m attālumā no ēkas, atrodoties uz cieta pamata. Uzsākot izsmidzināšanu, auto aizmugurē tiek nolaista lafete, uz kuras atrodas visa nepieciešamā tehnika, un nekur citur darbu veikšanas laikā tā pārvietota netiek, novēršot jebkādus potenciālos bojājumus zālājam, apstādījumiem u.c.

 

  • Kāda veida ēkām var veikt putu siltināšanu?

Siltināt ar poliuretāna putām var visa veida ēkas un industriālos objektus, jo to fizikālās īpašības ļauj bez šuvēm, plaisām vai tukšumiem nodrošināt cieši piekļautu, monolītu siltinājumu arī uz nestandarta, nelīdzenām vai grubuļainām virsmām.

 

  • Kādai elektrības jaudai jābūt objektā, lai varētu veikt putu siltināšanu?

Nepieciešams trīsfāžu pieslēgums ar 16 ampēru jaudu, pie kā pieslēgt poliuretāna putu izsmidzināšanas tehniku. Ja šāda elektrības jauda vai elektrība vispār objektā nav pieejama, darbu veikšanai nepieciešams īrēt strāvas ģeneratoru, kas palielina izmaksas par siltināšanu līdz 150 EUR dienā.

- Cik augstu ēku varat nosiltināt ar putām?

Varam veikt putu siltināšanu ēkām līdz 80 metru augstumā.

 

  •  Vai putu siltināšanu var veikt aukstā laikā?

Poliuretāna putas var pūst temperatūrā, kas nav zemāka par 0°C. Virsma, uz kuras tiks pūstas putas, nedrīkst būt norasojusi, slapja vai apsalusi. Mūsu uzņēmuma speciālisti pirms darbu uzsākšanas rūpīgi pārliecināsies par virsmas stāvokļa atbilstību siltināšanas darbu veikšanai un konsultēs, piedāvājot labāko risinājumu.

 

Uzdodiet sev interesējošo jautājumu, un mēs jums atbildēsim! >

bottom of page